Partneri

Víno Vína z především malých vinařství Moravy, Čech, rakouského Wachau, Weinviertelu a Burgenlandu, německé Mosely a francouzského Alsaska a Burgundska. Nejen ušlechtilá lahvová vína, ale také kvalitní sudová vína pocházející výhradně z moravských a rakouských vinic.

Vína z rotweingut IBY a weingut Gattinger prodáváme za ceny na úrovni sklepních cen samotných vinařství.

Nabízíme v naší vinotéce

Vinařství BENEŠ (Bonus Eventus) - Morava - podoblast slovácká - Hrušky

Vinařství BENEŠ (Bonus Eventus) Malé rodinné vinařství otce a syna Benešových se již stalo pojmem na moravském poli vinařství, a to zejména pro jejich velký Merlot (Champion VVT 2010) a okouzlující Frankovku. Bourání mýtu o tom, že Morava nerodí významná červená vína, je zřejmě jejich koníčkem. Mezi bílými se skví Veltlíny, Chardonnay st. k., Sauvignon či Ryzlink rýnský.

Vinařství M.SŮKAL (Bonus Eventus) - Morava - podoblast slovácká - Nový Poddvorov

Vinařství M.SŮKAL (Bonus Eventus) Vinařem od Boha. Přestože sklep i vinici poznával prostřednictvím svého otce Milana Sůkala st., je stabilně vysoká kvalita jeho vín dílem právě přirozeného nadání. Také cit pro práci se sudy barrique vytváří Pinot Noir, Merlot, cuvée Krásná hora či Chardonnay - vína, která vinaři přináší obrovský respekt a uznání a sama tak dávají pochopit, proč na jejich lahvích už není třeba hledat třpytivé známky soutěžních ocenění.

Vinařství P.VESELSKÝ - Morava - podoblast slovácká - Nový Poddvorov

Vinařství P.VESELSKÝ Vinařství, kde skromnost, cílevědomost a píle odkazují na samotnou podstatu životní filozofie. Navíc však se srdcem vinaře dávají vzniknout stále lepším vínům, o kterých ještě mnoho uslyšíme. Například Modrý Portugal nebo Cabernet Moravia vynikají neobvykle charakteristickou kořenitostí. Bílá vína jsou spíše elegantního charakteru s minimem zbytkového cukru.

Vinařství L.VEVERKA - Morava - podoblast velkopavlovická - Čejkovice

Vinařství L.VEVERKA Mladý vinař, který kromě svého nesporného talentu dělat skvělá vína, pracuje jak ve vinici, tak ve sklepě, tak i při výstavbě nového sklepa a vlastní prezentaci s takovou precizností, že nelze pochybovat o tom, co máme očekávat od každého jeho vína. Jedna z osobností čejkovického vinařství pan Stanislav Škrobák řekl: „Od Libora Veverků jsem ještě nepil slabé víno…“.

Vinařství FOJTÍK - Morava - podoblast velkopavlovická - Čejkovice

Vinařství FOJTÍK Další ze silné generace mladších čejkovických vinařů, který svým umem přispívá k již známé skutečnosti, že v Čejkovicích se vínům mimořádně daří. Ruladské bílé, Tramín, Hibernal či Alibernet – to jsou silní hráči Fojtíkova souboru, kteří vás naučí zpívat.

Vinařství S.ŠKROBÁK - Morava - podoblast velkopavlovická - Čejkovice

Vinařství S.ŠKROBÁK Ledové, slámové či výběry z cibéb, a to třeba ála barrique. To je široká nabídka naší vinotéky fantastických dezertů z cukrárny tohoto Pana vinaře. To jsou ta vína, která vás donutí pro poslední kapku strkat jazyk hluboko do vypité lahve.

Vinařství REGINA COELI Trpělka & Oulehla - Morava - podoblast znojemská - Nové Bránice

Vinařství REGINA COELI Trpělka & Oulehla Toto vinařství je dnes bezpochyby ikonou dolnokounického regionu. Velmi brzy po Sametové revoluci zde začali vyrábět vína pod známkou královny nebes, vína, s nimiž jejich strůjci patří mezi lvi Salonu vín ČR. Mezi nejuznávanější patří Veltlínské, Chardonnay, Sauvignon, Frankovka či Merlot.

Vinařství ŠPALEK (VOC Znojmo) - Morava - podoblast znojemská - Nový Šaldorf

Vinařství ŠPALEK (VOC Znojmo) Malé rodinné vinařství, kde se klade velký důraz na tradici a terroir. Vína, která díky skvělé poloze na Kraví hoře a přístupu pánů vinařů, patří bezesporu mezi ta nejlepší na Znojemsku. Výrobky jako Šaler či Edelspitz posouvají toto vinařství ještě dále. Mezi ty zvláště parádní patří VOC odrůdy- Veltlínské zelené, Sauvignon, Ryzlink rýnský, dále pak Ruladské bílé, Svatovavřinecké, Ruladské modré.

Vinařství VINICE HNANICE (VOC Znojmo) - Morava - podoblast znojemská - Hnanice

Vinařství VINICE HNANICE (VOC Znojmo) Významnou předností tohoto mladého vinařství je plocha více než 200 ha vlastních vinic, avšak na produkci svých vín spotřebují hrozny z malé části této plochy. A tak zdatný sklepmistr, který si navíc může takto královsky vybírat surovinu, vytváří velmi ceněná vína, převážně na vysokém zbytkovém cukru. Nejžádanějšími jsou polosladké a sladké Pálavy, Tramín, Ruladské šedé a všechny tři VOC odrůdy.

Vinařství MLÝNEK - Morava - podoblast mikulovská - Dolní Dunajovice

Vinařství Mlýnek Sklepmistrem zde samozřejmě není nikdo jiný než Filip Mlýnek, někdejší hlavní enolog Mikrosvínu Mikulov, nyní coby hlavní enolog ve službách veleúspěšného vinařství Volařík, ale hlavně vinařský talent a sympatický chlapík, který si hýčká své malé rodinné vinařství. Hospodaří na 4ha v okolí Dolních Dunajovic na vyhlášených tratích – Liščí vrch, Zimní vrch, Železná nebo Plotny, kde vznikají tak typická minerální vína, která vystihují jedinečnost právě tohoto sluncem osvíceného koutu světa. Zejména Vlašský ryzlink, Ryzlink rýnský, Veltlínské zelené a Hibernal zdobí nabídku. Vína z tohoto vinařství prodáváme i přes jejich výbornou pověst, malou produkci a nedostupnost za překvapivě přátelské ceny.

Vinařství SONBERK - Morava - podoblast mikulovská - Popice

Vinařství SONBERK Sonberk žije na Sonberku, svébytném, sluncervoucím kopci, který si vyměňuje pohledy s Pálavou a na němž se skví jeho 40 ha majestátní vinohrad, jehož kvalita snese přídomek grand cru. Uprostřed něho nelze přehlédnout vinařský dóm, toť úžasné dílo architekta Pleskota. Vína zde dotváří opravdoví profesionálové, lidé, kteří už vědí, jak dobýt mnohé světové vinařské soutěže, ale také vědí, že slunce je jen jedno na světě. Vína ověnčená medailemi z výstav v Bruselu, Vídni, Izraeli, Prague Wine Trophy aj., zejména skvělé Rýnské ryzlinky a Pálavy je možné ochutnat každý den přímo na Sonberku, dále v řadě špičkových restaurací a třeba také ve vinotéce Baryk.

Vinařství GALA - Morava - podoblast mikulovská - Bavory

Vinařství GALA Ve vinařství , které je možné nazvat butikovým, je zřejmý vliv vinařského zahraničí. Vždyť také majitel a sklepmistr v jedné osobě, pan Jaromír Gala, čerpal své bohaté zkušenosti ve Francii a Rakousku. Ale třeba také od pana vinaře – guru mikulovského enoregionu Josefa Peřiny v Mikrosvínu Mikulov a jako již zkušený enolog v bavorském Tanzbergu. Základem jeho vinařské filozofie je život objímající myšlenka, důslednost ve vinohradu, výběr nejlepších poloh, které ty své sám vinař označuje v určité míře francouzským grand cru. Víno je zde chápáno jako stvořené k párování a je také většinou prezentováno v kombinaci s menu věhlasných českých šéfkuchařů. Odrůdová skladba je záměrně úzká, zato však pečlivě promyšlená. Pinot Noir, Frankovka, Merlot, Vlašský ryzlink, Sauvignon, Pinoty a Chardonnay jsou odrůdy pro vína, která jsou zde jako ulitá pro gastronomii.

Vína z vinařství Gala je možné koupit pouze ve 3 vinotékách v republice, jednou z nich je i vinotéka Baryk, jinak je tok těchto vín směřován do našich nejlepších restaurací.

Vinařství VOLAŘÍK - Morava - podoblast mikulovská - Mikulov

Vinařství VOLAŘÍK Mladé a také velmi dynamické a ambiciozní vinařství z Mikulova. Vítěz soutěže „Král vín 2010“ v kategorii nejlepší kolekce vín sbírá ocenění, kde se dá a zjevně kráčí za vytyčenými cíly. Velmi široká odrůdová skladba nabízí důkladně propracovaná vína obvykle na vyšším zbytkovém cukru. Jak se na podpálavská vína sluší, dominují Vlašské ryzlinky, ale také Pálava, Ruladské a výborné cuvée.

Vinařství ŠKOLNÍ STATEK MĚLNÍK - Čechy - podoblast mělnická - Mělník

Vinařství ŠKOLNÍ STATEK MĚLNÍK Dnes už slavné mělnické petrolejové Ryzlinky, které se výrazně charakteristické takto v Mělníku dělají jen na školním statku pod taktovkou profesora Kušiny. Místní opukové podloží prospívá kromě Ryzlinku rýnského také odrůdám Ruladské bílé, Kerner a Ruladské modré.

Weingut GATTINGER - Rakousko – Wachau

Weingut Gattinger Dynamické vinařství produkující velmi elegantní vína moderního střihu s charakteristickou mineralitou. Klasické Veltliner, Riesling či Chardonnay, ale také výtečné červené cuvée Telos, Pinot Noir, nebo také jednodruhový Sekt - methode traditionale tvoří nabídku vín, která se řadí mezi to nejlepší v oblasti a vzhledem k velmi nízké produkci jsou téměř nedostupná. Vinařství Gattinger je právem považováno za jedno z nejprestižnějších ve Wachau. Vína z vinařství Gattinger hledejte pouze ve vinotéce Baryk.

Weingut FINK - Rakousko - Wachau

Vinařství FINK Věhlasná vinařská oblast Wachau, to jsou příkré vinice nad protékajícím Dunajem, mezi nimiž se skví „Loibenberg“, vinice, která je místní obdobou slavné znojemské vinice Šobes. Na svažitých tratích Loibenbergu pěstuje vinařství Fink, jako jedno z mála, odrůdy Grüner Veltliner, Riesling a Rivaner, které jsou tolik vyhledávanými klasickými reprezentanty tohoto kraje. Vína z vinařství Fink hledejte pouze ve vinotéce Baryk.

Rotweingut IBY - Rakousko - mittel Burgenland

Vinařství IBY Střední Burgendland je oblast zcela zaslíbená červenému vínu. Z odrůd dominuje Blaufränkisch, ale také Zweigelt, St. Laurent a Merlot zde tvoří vína světových parametrů. Podloží je zde těžké, jílovité, velmi záhřevné, přilehlé Neziderské jezero vytváří teplé a specifické mikroklima a Panonská nížina určuje ideální proudění teplého vzduchu. Vinařství má dlouholetou tradici, klade důraz na charakter místních vín a třeba také na výběr těch nejlepších dubových sudů, které zdejší plná vína uhlazují do sametové hladkosti. Červená vína ze středního Burgendlandu mají osobitý charakter, není divu, že místní vinařství odkazují k původu místa – obdoba francouzského apelačního systému. Zejména Frankovky zde vynikají úžasnou plností, ovocitostí s atraktivními kořenitými tóny a sametovou dochutí.

Vína z vinařství IBY, která nezřídka dosahují přes 90 bodů hodnocení , pochází z velmi starých keřů, hrozny jsou přísně redukovány. Všechna vína včetně základní řady Classic zrají v nejkvalitnějších dubových sudech, Reservy pak minimálně 16 měsíců výhradně v francouzských sudech typu barrique. Vína z vinařství Rotweingut IBY hledejte pouze ve vinotéce Baryk.

Blaufränkisch, Zweigelt Classic – 199,-Kč
Blaufränkisch Hochäcker (89 bodů Falstaff)- 269,- Kč
Cuvée Big Blend (91,5 bodů AWC Wienna)- 299,- Kč
Chevalier-reserve DAC (96 bodů Falstaff)- 449,- Kč
Dürrau (93 bodů Falstaff) – 999,- Kč

Rotweingut LANG – Rakousko –mittel Burgenland

Vinařství LANG V nabídce vinotéky Baryk se vedle veleúspěšného vinařství IBY zařazuje další - Rotweingut – a sice vinařství LANG.

Jedná se o rodinné vinařství hospodařící na 24 ha vinic v katastru obce Neckenmarkt, jehož polohy vinic patří stejně tak jako - IBYho Horitchonu- k těm absolutně nejlepším ve středním Burgenlandu. Polohy těchto dvou zmíněných obcí patří do tzv. Burgenladského trojúhelníku, kde vzhledem k těžkému jílovitému podloží, specifickému mikroklimatu a až 300 slunečním dní v roce vznikají velmi plná tělnatá a nádherně charakteristická červená vína. To, že ve středním Burgenlandu produkují 99% vín červených, je dostatečně výmluvný fakt. Co se odrůdového složení týká, jednoznačně zde dominuje Frankovka (Blaufränkisch), proto se také této oblasti přezdívá Blaufränkischland. Vína z této odrůdy zde díky přísnému redukování výnosů dosahují velmi vysoké kvality a každého zaujmou svou hloubkou a specifickou kořenitostí. Dále se zde pěstují odrůdy Zweigelt, St. Laurent (Svatovavřinecké) a v neposlední řadě Merlot, který se zde často přidává do velkých cuvée.

Vína z vinařství LANG se vzhledem ke konvenčnímu stylu výroby , oproti výrazně biodynamickému stylu vinařství IBY, stávají velmi zajímavou alternativou při výběru z nabídky nejlepších červených vín vinotéky Baryk. Vína z Burgenlandu můžete stejně tak jako ta z Wachau ochutnat každý den ve vinotéce.

Blaufränkisch Classic - Falstaff 89bodů - 234,-Kč
Blaufränkisch DAC Viticult – Falstaff 90 bodů 299,-Kč
Cuvée Fusion One – Falstaff 92 bodů 396,-Kč
Cuvée Excelsior – Falstaff 95 bodů 790,-Kč

Weingut NEUSTIFTER - Rakousko - Wienviertel

Weingut NEUSTIFTER 3.místo - v kategorii nejlepší zahraniční vinařství na Prague Wine Trophy 2010. To je jen jedno z mnoha ocenění tohoto vinařství. Přes četná ocenění posledních let vyrábí vinařství stále i sudová stáčená vína, a to s pečlivostí až nečekanou. O stabilně vysoké kvalitě těchto stáčených vín odrůd Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Ruladské bílé, cuvée Merlot + CS a Zweigeltrebe se můžete přesvědčit ve vinotéce Baryk.

Domaine MONGEARD-MUGNERET - Francie - Burgundsko - Côte de Nuits

Domaine MONGEARD-MUGNERET Středně velké vinařství sídlící ve Vosne Romanée, jehož vína z těch nejprestižnějších apelací Côte d`Or, jako jsou Savigny-les-Beaune, Nuits-Saint Georges, Vosne Romanée, Fixin, Gevrey Chambertin, Vougeot, Echezeaux, se na všech místních výstavách řadí mezi elitu. Excelentní burgundské Pinot Noir a Chardonnay z prestižní domaine.

Domaine GERBEAUT-BILLARD - Francie - Burgundsko - Côte de Beaune

Domaine GERBEAUT-BILLARD Phillipe Gerbeaut je vinař ze staré školy, a tak i jeho Pommard je svým charakterem klasikou velkého burgundského. Malé vinařství, kde již mnoho generací přispělo ke světové proslulosti mohutných vín odrůdy Pinot Noir této výjimečné apelace.

Domaine STEMPFEL - Francie - Alsasko

Domaine STEMPFEL Chloubou tohoto vinařství je bezesporu skvělý tradiční sekt Crémant d`Alsace vyráběný tradiční metodou-champenoise-. Rodina Stempfelů si patřičně zakládá na tradičním výrobním postupu, který je prý velmi specifický. Výsledkem je nádherně ovocitý, harmonický sekt s neuvěřitelně jemným a bujným perlením.

Crémant d`Alsace 295,-
(Méthode Traditionnelle)

Domaine Ruff – Francie-Alsasko-Heiligenstein

Vinařství Ruff Rodinné vinařství z alsaského Heiligensteinu, obce, v jejímž katastru se v jako jediném v celém Alsasku, pěstuje prastará alsaská odrůda vinné révy-Klevener (často zaměňováno s Klevner/ burgundské bílé). Vína z této bílé odrůdy, jenž se na území obce Heiligenstein vyráběla již v 18. století, jsou i hlavní nabídkou vinařství Ruff, které nabízí celou řadu Klevenerů včetně velmi zdařilého barikovaného Cuvée Tentation 2008. Vína odrůdy Klevener de Heiligenstein z vinařství Ruff skvěle odráží typické terroir centrálního Alsaska.

Domaine MULLER et FILS – Francie – Alsasko

Domaine MULLER et FILS Vína z tohoto malého rodinného vinařství nepostrádají nic z toho, co od alsaského očekáváte a nebo jak jej znáte. Vína s květem vlčího máku ve znaku z klasických alsaských odrůd Gewürztraminer, Riesling, Klevner, Auxerrois a excelentní AOC Crémant d`Alsace – méthode tradittionelle.

Domaine de VILLENEUVE - Francie – Languedoc – Pic Saint Loup

Dříve fotomodelka, dnes úspěšná vinařka, to je madame Anne-Lise Fraisse Florac, která nejenže získala zpět slávu vinařství Domaine de Villeneuve, ale svými osobitými, ale přesto pro Pic Saint Loup typickými víny upoutává pozornost ve prospěch celé oblasti Languedoc.

La Sorbiére - rosé AOC 2006 (víno vhodné do vyšší gastronomie k ideálnímu snoubení se sladko-pikantními orientálními pokrmy)

Německo - Mosela - Vinařství Clüsserath-Weiler / Heribert Boch / Hoffman-Simon / Willi Haag

Německo - Mosela Klasické moselské ryzlinky z legendárních tratí Braunneberger Juffer nebo Trittenhaimer Apotheke, které udivují svou až neuvěřitelnou ovocitostí, živostí a minerálností. Tato vína ve vás každým douškem vzbuzují stále větší chuť po dalším napití. Většina z námi nabízených moselských vín dosáhla v hodnocení Wine Spectator přes 90 bodů přičemž jejich průměrná cena se pohybuje okolo 300 Kč za láhev.

Vinařství Clüsserath-Weiler 5* Aichelman

Toto vinařství patří mezi 8 nejvýše hodnocených dle respektovaného vinařského průvodce Aichelman. Styl jejich vín je ryzí elegantní s výraznou minerálnostní. V nabídce najdeme i Ryzlink feinherb, který zraje v dubových sudech.

Vinařství Heribert Boch

Z tohoto vinařství pochází u nás zatím nejúspěšnější - trocken - a není divu, že se zrodil na světoznámé vinici Trittenheimer Apotheke.

Vinařství Hoffman-Simon

Ryzlinky z tohoto vinařství získávají velmi vysoké hodnocení Wine Spectator a tak například spätlese feinherb 2007 - 96 bodů nebo piesporter goldtröpfchen 2009 - 96 bodů nejsou žádnou výjimkou za hranicí 90 bodů a přesto se jejich cena pohybuje na přátelské úrovni okolo 300 Kč/láhev.

Vinařství Willi Haag

Vína tohoto vinařství se rodí na legendární moselské trati - Brauneberger Juffer, což ho předurčuje stát mezi těmi nejlepšími. Jejich základní - trocken - koupíte ve vinotéce Baryk za 231 Kč/láhev.

Uvedená vína jsou pouze stručným výběrem z celkového sortimentu.

Aktuální nabídka stáčených vín

- 3 nejprodávánější stáčnená vína

Ryzlink rýnský 2013 - polosuché         Novinka  

(Morava/Čejkovice)

Veltlínské zelené 2013 - suché  

(Morava/Čejkovice - vinařství Josífek)

Ryzlink vlašský 2013 - suché

(Rakousko/Poysdorf - weingut Neustifter)

Muškát moravský 2013 - suché         Novinka

(Morava/Čejkovice)

Cuvée Merlot x Blauburger 2012 - suché

(Rakousko/Poysdorf - weingut Neustifter)

Dornfelder 2013 - suché

(Morava/Čejkovice - vinařství Josífek)

Cabernet Moravia - suché         Novinka  

(Morava/Čejkovice)

Frankovka - suché         Novinka

(Morava/Nové Bránice)

Většina námi nabízených stáčených vín dosahuje minimálně jakostní kvality, některá byla vyrobena z hroznů, které dosáhly přívlastkové zralosti.

Ceny stáčených vín se pohybjí od 78 do 98 Kč/l
Stáčíme do plastových nádob objemu 1l, 1.5l, 2l, 5l.
VÍNA STÁČÍME TAKÉ DO BAGINBOX 3l, 5l, 10l.

Vinotéka Baryk je vyhradním dovozcem a prodejcem vín těchto vinařství. Tato vína jsou ve vinotéce nabízena za sklepní ceny samotných vinařstvi. (Ab-Hof-Preise)

Jak nás hodnotí - Scuk
Yelp

Sýr GRANA TRENTINO DOP
zralost 20 měs.
Koupíte pouze ve Vinotéce Baryk.

Úspěchy

IBY Blaufränkisch DAC Reserve Chevalier 2011 - Champion v kategorii červených vín

94,6/100 bodů

Stáčené oleje

od malých výrobců

Olivové, dýňový, avokádový, ořechový, slunečnicový.
Výhradně lisované za studena.

Stáčené olivové oleje

Čerstvý Dýňový olej - nefiltrovaný 78Kč/100ml

NOVINKA

extrapanenský
hroznový olej
Rakousko

Najdete v naší nabídce delikates.

Ochutnávka dne

Každý den, po celou provozní dobu, máte možnost ochutnat vína z některého z námi nabízených 25 vinařství a samozřejmě z nabídky vín sudových.
Můžete se zdržet na skleničku...

Zasílat akce

Zadejte váš email:

Otevírací doba

Po: Zavřeno
Út - Pá: 15 - 20 hodin
So: Zavřeno
Ne: Zavřeno

Kontaktní informace

Ruská 451/10
101 00, Praha 10 - Vršovice
Tel.: +420 739 095 800
E-mail: info@vinotekabaryk.cz

Zobrazit mapu | Údaje o firmě

STÁČENÝ

extrapanenský
OLIVOVÝ OLEJ
- ART -
Portugalsko
kat. superior


Stáčíme od 250ml
Cena za 1L - 229Kč
Cena za 3L - 590Kč